TRABZON HABER AJANSI
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

DİŞ İMPLANT FABRİKASINI HİZMETE AÇTILAR

DİŞ İMPLANT FABRİKASINI HİZMETE AÇTILAR

Tarih 25 Aralık 2011, 13:39 Editör

Türkiye, yapay dişte; 6 ayda bitirilerek Trabzon Beşikdüzü'nde hizmete açılan implant fabrikasıyla dünyada 8. konuma ulaştı. Artık yapay diş ithal edilmeyecek.

Türkiye, yapay dişte; 6 ayda bitirilerek Trabzon Beşikdüzü’nde hizmete açılan implant fabrikasıyla dünyada 8. konuma ulaştı. Artık yapay diş ithal edilmeyecek.

 

 

 

Trabzon AGS Medikal; Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde diş implant fabrikasını hizmete açtı. 

 

Türkiye böylece Dünyada implant teknolojisine sahip olan ve geliştiren 8. ülke oldu. Dünyada bugüne kadar sadece 7 ülkenin (ABD, İsviçre, İsrail, Güney Kore, Almanya, İtalya, Fransa) sahip olduğu bu teknoloji Orta Doğu’da da tek olma özelliği taşıyor.

 

“6 AYDA TRABZON’A KAZANDIRDILAR”

 

Fabrikayı incelemek isteyen Trabzon Valisi recep Kızılcık, AGS Medikal Genel Direktörü Görkem Serçe ve fabrika yetkilileri ile bir araya dün geldi.

 

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, hem sağlıklı hem de daha zengin bir Türkiye için benzeri yatırımları desteklemeye devam edeceklerini belirterek,

 

”Serçe ailesi bu yatırımı 6 ayda Trabzon’a kazandırarak mucizeyi gerçekleştirmiştir. Hepsini kutluyorum” dedi.

 

15 MİLYONLUK YATIRIM

 

AGS Direktörü Serçe; bugüne kadar 5 milyon TL yatırım yaptıklarını ve yatırımın tamamlanmasıyla beraber toplam yatırım miktarının 15 milyon TL olacağını belirterek, “kaybedilen dişlerin yerine yenilerinin konmamasının ağız sağlığının bozulmasına bağlı olarak pek çok hastalığı da beraberinde getirdiğini” söyledi.

 

ÜÇ (3) YILDA 3 KAT ARTIŞ

 

Serçe şunları söyledi: “Gelişmiş ülkelerde implant kullanımı çok yaygın, örneğin İtalya 1 milyon adet, Almanya 1,5 milyon adet, İspanya 2 milyon adet, G. Kore 1,5 milyon adet, Japonya 3,5 milyon adet implant tüketmektedir.

 

Ülkemizde henüz yolun başındayız, 2008 yılında AGS Medikal olarak bu sektörde işe başladığımızda yılda ortalama 80 bin adet implant tüketilmekteydi. 2011 yılına geldiğimizde tüketim adedi 3 yılda 3 katına çıkarak 250 bine yükseldi.

 

Önümüzdeki 3 yıl içinde de aynı artış eğiliminin sürmesi ve ülkemizde tüketim miktarının 1 milyon adetlere ulaşması öngörülmektedir” dedi.

 

ÜRÜN PAZARINDA 6.8, İMPLANT DA 13.6’ LİK BÜYÜME

 

2010 yılı verilerine göre dünyada diş hekimliğine yönelik ürün sektörünün hacmi 13,8 milyar USD olarak gerçekleşti. Bu rakamın yüzde 18’i olan 2,4 milyar USD implant pazarı ise hızla büyümektedir. Diş hekimliğine ait ürün pazarı 2010 yılında yüzde 6,8 büyürken, implant pazarındaki büyüme rakamı yüzde 13,6 olarak gerçekleşti.

 

FABRİKADA 20 KİŞİ ÇALIŞIYOR

 

AGS Medikal halen 20 kişinin çalıştığı fabrikasında, yılda 100.000 adet farklı özelliklerde implant üretebiliyor. Tam kapasite ile çalıştığı zaman yıllık üretilecek implant miktarı da 600 bin adede yükselecek.

 

Türkiye bugün yılda 250.000 adet implant ithalatı için 100 milyon EURO ödüyor. AGS Medikal, Türkiye’nin yanı sıra dünya ülkelerinde gelecek talepleri de karşılamak üzere tüm yatırımlarını tamamladı.

 

AGS Medikal, dünyanın en ileri teknolojisiyle üretim yapmanın yanı sıra sahip olunan teknolojiyi geliştirerek dünya çapında başarılara da imza atmak istiyor.

 

TAKA Gazetesi - 25 Aralık 2011 - 10.40

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

KHB Genel Sekreteri Kasapoğlu Veda Ediyor

KHB Genel Sekreteri Kasapoğlu Veda Ediyor Samsun'a Atanan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kasapoğlu Vali Öz'e Veda Ziyareti'nde Bulundu.

Ülkü Ocakları'ndan 'Uyuşturucuya Hayır' Paneli

Ülkü Ocakları'ndan 'Uyuşturucuya Hayır' Paneli Trabzon-Araklı Ülkü Ocağı sosyal sorumluluk bilinci ile "Uyuşan Değil, Düşünen Beyinler İçin Uyuşturucuya Hayır" a...
MUHAMMET YAVRUOĞLU (Özgeçmiş)19 Nisan 2015

GALERİ

Kuruluş Tarihi: 9 Haziran 2010-Tüm Hakları Trabzon Haber Ajansı Yayıncılık ve İnternet Hizmetleri'ne Aittir. Kaynak Gösterilerek Haberler Yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi