TRABZON HABER AJANSI
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

TRABZON'DA TİP KÖY EVİ PROJESİ UYGULANIYOR...

TRABZON'DA TİP KÖY EVİ PROJESİ UYGULANIYOR...

Tarih 06 Mart 2012, 13:55 Editör

Trabzon İl Özel İdaresi'nin 10 ayrı proje ile şekillendirdiği ve kırsal alanlarda uygulamasını istediği tip köy evi projesini şu ana kadar 63 kişi hayata geçirdi.

Trabzon İl Özel İdaresinin 10 ayrı proje ile şekillendirdiği ve kırsal alanlarda uygulamasını istediği tip köy evi projesini şu ana kadar 63 kişi hayata geçirdi.

 

 

 

İl Özel İdaresi Genel sekreteri İbrahim Kul, tıp köy evi projelerinin Trabzon’un karakteristik yapısına uygun olduğunu belirterek, “Vatandaşa her türlü yardıma hazırız” dedi.

 

Trabzon il özel idaresi Genel Sekreteri İbrahim Kul, yaklaşık bir yıldan bu yana uygulamaya koydukları tip köy evi projesi ile ilgili olarak il genel meclisini bilgilendirdi.

 

Trabzon’un kırsalında imar yapılaşmasını uygun, imar disiplini getirecek uygulamalara öncelik verdiklerini belirten Kul, bu çalışmanın alt yapısı olan köy içi yerleşik alan tespitinde de 412 köydeki çalışmaların tamamlandığını belirtti.

 

Kul, kırsal alanda katı atık toplanması ile ilgili büyük bir başarı yakaladıklarını ifade ederken, 63 kişiye bir konteynır düştüğünü ve tüm Trabzon kırsalında 2.689 konteynırla katı atık topladıklarını ifade etti.

 

Trabzon İl Genel Meclis Sekreteri İbrahim Kul, Yakup Ağa Konağı ile Alaca Han’da butik otel olarak değerlendirilmesi konusunda görüşleri olduğunu ve iki konağın restorasyon çalışmalarında bu yönde bir  proje değişikliklerine gidebileceklerini de belirtti.

 

 

 

Kul, özellikle köylere tip proje ile ev yapma konusunda halkı bilgilendirmek ve özendirmek açısından çeşitli faaliyetleri olduklarını da belirterek;

 

“Bu konuda şu anda ulaştığımız sayı hedeflediğimiz sayı elbette değil 63 kişi tip projelerimizi alarak evlerini yapıyor. Rakamı yükseltmeye çalışıyoruz. Köy muhtarlıklarının da ve köy alanlarında projelerimizi sergiliyoruz. Teknik birimimiz de her türlü yardıma hazır” dedi.

 

Tip proje için vatandaştan; Zemin Etüdü, Harita Aplikasyonu, İkametgâh Belgesi, Nüfus Kayıt Örneği, Tapu Kaydı isteniyor.

 

Ayrıca; Tip Köy Evi Projeleri; Sadece köyde sürekli oturan ve köy nüfusuna kayıtlı kişilere verileceği ifade edildi.

 

Trabzon kırsalında halen 12 çeşit tip projenin uygulamasına izin veriliyor.

 

Erdoğan Taflan – 06.03.2012 Salı

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gündem

Trabzon Emniyeti'nden Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı!

Trabzon Emniyeti'nden Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı! Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sürücülere kış lastiği kullanmaları konusunda uyarı yapıldı.

MHP: '17/25 Aralık Dosyaları Örtbas Edilemez!'

MHP: '17/25 Aralık Dosyaları Örtbas Edilemez!' MHP Trabzon İl Başkanlığı 17 ve 25 Aralık 2013 de Yaşanan Olayların 1. Yıldönümü Nedeniyle Bir Basın Açıklaması Yap...
MEVLÂNA'NIN DÜNYA EDEBİYATI'NDAKİ EVRENSELLİĞİ14 Aralık 2014

GALERİ

Kuruluş Tarihi: 9 Haziran 2010-Tüm Hakları Trabzon Haber Ajansı Yayıncılık ve İnternet Hizmetleri'ne Aittir. Kaynak Gösterilerek Haberler Yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi