TRABZON HABER AJANSI
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

TRABZON'DA TİP KÖY EVİ PROJESİ UYGULANIYOR...

TRABZON'DA TİP KÖY EVİ PROJESİ UYGULANIYOR...

Tarih 06 Mart 2012, 13:55 Editör

Trabzon İl Özel İdaresi'nin 10 ayrı proje ile şekillendirdiği ve kırsal alanlarda uygulamasını istediği tip köy evi projesini şu ana kadar 63 kişi hayata geçirdi.

Trabzon İl Özel İdaresinin 10 ayrı proje ile şekillendirdiği ve kırsal alanlarda uygulamasını istediği tip köy evi projesini şu ana kadar 63 kişi hayata geçirdi.

 

 

 

İl Özel İdaresi Genel sekreteri İbrahim Kul, tıp köy evi projelerinin Trabzon’un karakteristik yapısına uygun olduğunu belirterek, “Vatandaşa her türlü yardıma hazırız” dedi.

 

Trabzon il özel idaresi Genel Sekreteri İbrahim Kul, yaklaşık bir yıldan bu yana uygulamaya koydukları tip köy evi projesi ile ilgili olarak il genel meclisini bilgilendirdi.

 

Trabzon’un kırsalında imar yapılaşmasını uygun, imar disiplini getirecek uygulamalara öncelik verdiklerini belirten Kul, bu çalışmanın alt yapısı olan köy içi yerleşik alan tespitinde de 412 köydeki çalışmaların tamamlandığını belirtti.

 

Kul, kırsal alanda katı atık toplanması ile ilgili büyük bir başarı yakaladıklarını ifade ederken, 63 kişiye bir konteynır düştüğünü ve tüm Trabzon kırsalında 2.689 konteynırla katı atık topladıklarını ifade etti.

 

Trabzon İl Genel Meclis Sekreteri İbrahim Kul, Yakup Ağa Konağı ile Alaca Han’da butik otel olarak değerlendirilmesi konusunda görüşleri olduğunu ve iki konağın restorasyon çalışmalarında bu yönde bir  proje değişikliklerine gidebileceklerini de belirtti.

 

 

 

Kul, özellikle köylere tip proje ile ev yapma konusunda halkı bilgilendirmek ve özendirmek açısından çeşitli faaliyetleri olduklarını da belirterek;

 

“Bu konuda şu anda ulaştığımız sayı hedeflediğimiz sayı elbette değil 63 kişi tip projelerimizi alarak evlerini yapıyor. Rakamı yükseltmeye çalışıyoruz. Köy muhtarlıklarının da ve köy alanlarında projelerimizi sergiliyoruz. Teknik birimimiz de her türlü yardıma hazır” dedi.

 

Tip proje için vatandaştan; Zemin Etüdü, Harita Aplikasyonu, İkametgâh Belgesi, Nüfus Kayıt Örneği, Tapu Kaydı isteniyor.

 

Ayrıca; Tip Köy Evi Projeleri; Sadece köyde sürekli oturan ve köy nüfusuna kayıtlı kişilere verileceği ifade edildi.

 

Trabzon kırsalında halen 12 çeşit tip projenin uygulamasına izin veriliyor.

 

Erdoğan Taflan – 06.03.2012 Salı

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gündem

MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBÂREK OLSUN

MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBÂREK OLSUN Bu Gece 1 Rebiu'l Evvel 1436 (2 Ocak 2015) Cuma Gecesi; İslam Âlemince, Âlemlere Rahmet Olarak Gönderilen Sevgi...

MHP İl Başkanı Demeli: 'Trabzon Her Geçen Gün Kan Kaybediyor'

MHP İl Başkanı Demeli: 'Trabzon Her Geçen Gün Kan Kaybediyor' MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, bugün Parti İl Binasında Düzenlediği Basın Toplantısında: "Fırsatını bulan b...
MUHAMMET YAVRUOĞLU (Özgeçmiş)19 Nisan 2015

GALERİ

Kuruluş Tarihi: 9 Haziran 2010-Tüm Hakları Trabzon Haber Ajansı Yayıncılık ve İnternet Hizmetleri'ne Aittir. Kaynak Gösterilerek Haberler Yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi