TRABZON HABER AJANSI
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ORTAHİSAR EMLAKİNE BÜYÜKŞEHİR DOPİNGİ !

ORTAHİSAR EMLAKİNE BÜYÜKŞEHİR DOPİNGİ !

Tarih 06 Ocak 2013, 23:24 Editör

Trabzon Merkez İlçe Ortahisar Suriçi’nin kentin yeni cazibe merkezi haline gelmesi nedeniyle emlak fiyatları hızla yükseliyor.

 

Trabzon Merkez İlçe Ortahisar Suriçi’nin kentin yeni cazibe merkezi haline gelmesi nedeniyle emlak fiyatları hızla yükseliyor.

 

 

 

Trabzon’un önemli tarihi mekânlarından biri olan Ortahisar’ı yeniden cazibe merkezi haline getirmek için hazırlanan projeler tamamlanırken, uygulamaya bu yıl içerisinde başlanması bekleniyor. Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu; “Önemli tarihi zenginlikleri bünyesinde barındıran Ortahisar,  yapılacak kentsel yenileme ile tekrar tarihi kimliğine kavuşacak” dedi. 

 

 

 

Trabzon Valiliği ve TOKİ ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar neticesinde mimar ve mühendislerden oluşan 20 kişilik grup tarihi binaların röleve ve avan proje çalışmalarını tamamladı. Hazırlanan projeler, Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı. Ortahisar ve Pazarkapı mahallelerini kapsayan Koruma İmar Planı sınırları içerisinde kalan tarihi mekânda yapılacak olan kentsel yenileme ve canlandırma çalışmaları ile bu alan Trabzon'un turizm ve kültür merkezlerinden biri haline getirilecek.

 

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Bölgesinin Trabzon'un önemli tarihi merkezlerinden biri olduğunu belirterek:

 

“Bu alanın tarihi kimliğini tekrar ön plana çıkarmak için Trabzon Valiliği ile ortak bir çalışma başlattık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşu olan BİMTAŞ tarafından gerekli bütün projeleri hazırlanan Ortahisar Kentsel Yenileme projesinde uygulama çalışmalarına, 2013 yılında başlanacak.

 

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte tarihi merkezde butik oteller, lokantalar, yerel el sanatlarının üretildiği ve sergilendiği iş yerleri yer alacak. Ortahisar ve Pazarkapı mahallerini kapsayan Koruma İmar Planı sınırları içerisinde kalan tarihi mekânda yapılacak olan kentsel yenileme ve canlandırma çalışmaları ile bu alan üç ila beş yıl içerisinde Trabzon'un en önemli kültür, turizm ve alışveriş merkezi haline gelecek” diye konuştu.

 

TBB-06.01.2013

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Bölgesel

GENEL MÜDÜR SÜTLÜOĞLU'NDAN VALİ ÖZ'E ZİYARET

GENEL MÜDÜR SÜTLÜOĞLU'NDAN VALİ ÖZ'E ZİYARET ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'nun Ziyaretinde Konuşan Trabzon Valisi A. Celil Öz: "Çay-Kur, Bölgemiz Ekon...

Sütlüoğlu, Gümrükçüoğlu'nu Ziyaret Etti

Sütlüoğlu, Gümrükçüoğlu'nu Ziyaret Etti ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu ziyare...
MUHAMMET YAVRUOĞLU (Özgeçmiş)19 Nisan 2015

GALERİ

Kuruluş Tarihi: 9 Haziran 2010-Tüm Hakları Trabzon Haber Ajansı Yayıncılık ve İnternet Hizmetleri'ne Aittir. Kaynak Gösterilerek Haberler Yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi