TRABZON HABER AJANSI
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KAŞÜSTÜ ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ'NE ZİYARET

KAŞÜSTÜ ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ'NE ZİYARET

Tarih 17 Ocak 2013, 13:13 Editör

Vilayetler Hizmet Birliği tarafından yaptırılan otistik öğrencilerin eğitim gördüğü modern "Özel Eğitim Uygulama Okulu"; Bayan Sema Kızılcık ve beraberindekilerce ziyaret edildi.

 

Trabzon Yomra İlçesine bağlı Kaşüstü Beldesinde Vilayetler Hizmet Birliği tarafından yaptırılan otistik öğrencilerin eğitim gördüğü modern ‘Özel Eğitim Uygulama Okulu’, Bayan Sema Kızılcık ve beraberindekilerce ziyaret edildi.  

 

 

 

BAYAN KIZILCIK ÖĞRENCİLERE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

 

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık, Okul Aile Birliği Başkanı Muradiye Dilek ile otistik hastası oğlunun daveti üzerine onlara verdiği sözü tutarak, Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Kaşüstü'nde yaptırılan otistik öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti.  

 

 

 

Ziyarete Bayan Kızılcık’ın, yanı sıra Yomra İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya, Okul Aile Birliği Başkanı Muradiye Dilek, Trabzon Vali Yardımcıları Cezmi Batuk’un eşi Arzu Batuk, Kamil Sarıaslan’ın eşi Nihal Sarıaslan ile öğrenci velileri katıldı.

 

 

 

Okulda yapılan eğitim çalışmaları hakkında Okul Müdürü Gökçen Kuvvet’ten bilgi alan Sema Kızılcık, okulu gezerek orada eğitim gören otistik çocuklarla yakından ilgilendi, onlara oyuncak hediye etti.

 

 

 

2012-2013 eğitim ve öğretim yılında hizmete giren okulun kısa sürede önemli mesafeler kaydetmeyi başardığını belirten Bayan Kızılcık:

 

"Otistik engeli bulunan yavrularımız için yaptırılan okulumuzu ziyaret etmek istedik. Okulumuz otistik engeli bulunan yavrularımıza birinci, ikinci ve üçüncü kademede hizmet vermektedir. Yavrularımızın en iyi hizmeti alması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu okulda eğitim alan çocuklarımızın gelişme kaydettiğini görünce seviniyoruz. Eğitimin çok etkili olduğunu bir kere daha görmüş oluyoruz” dedi.

 

 

 

Okul Aile Birliği Başkanı Muradiye Dilek ise, davetlerine katılan Sema Kızılcık’a teşekkür ederek:

 

“Sayın Valimiz Dr. Recep Kızılcık başta olmak üzere eşi Sema Kızılcık bizimle sürekli ilgilenmektedirler. Her zaman yanımızda oluyorlar. Daha önce kendilerini buraya davet etmiştik, sağ olsunlar bizleri kırmayıp geldiler. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara moral verdiler” dedi.

 

 

 

Okul Aile Birliği Başkanı Dilek bu çerçevede otistik çocukların yaranına önümüzdeki Mart ayı içersinde Sema Kızılcık’ın da katılacağı bir etkinlik düzenleyeceklerini ve buradan elde edilen geliri de okulda eğitim gören otistik hastası çocuklar yararına kullanacaklarını ifade etti.

 

Yemekhane, spor salonu, dinlenme salonu, uygulama bahçesi, konferans salonu gibi eğitim birimleri bulunan okul, 8 ayrı sınıfla yaklaşık 70 öğrenciye hizmet veriyor.

 

VB-17.01.2013

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Gümrükçüoğlu: 'Trabzon'a 2. Devlet ve 2. Vakıf Üniversitesini Kazandıracağız'

Gümrükçüoğlu: 'Trabzon'a 2. Devlet ve 2. Vakıf Üniversitesini Kazandıracağız' Özel Vakıf Avrasya Üniversitesi 4. Kuruluş Yıl Dönümünü Törenlerle Kutluyor...

'TRABZON İNSANI HAYIR İŞLERİNİ SAHİPLENİYOR'

'TRABZON İNSANI HAYIR İŞLERİNİ SAHİPLENİYOR' Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Beraberindeki Erkânla Yomra Kaşüstü'nde İl Müftülüğü'nce Camilerden Toplan...
MUHAMMET YAVRUOĞLU (Özgeçmiş)19 Nisan 2015

GALERİ

Kuruluş Tarihi: 9 Haziran 2010-Tüm Hakları Trabzon Haber Ajansı Yayıncılık ve İnternet Hizmetleri'ne Aittir. Kaynak Gösterilerek Haberler Yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi