TRABZON HABER AJANSI
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

YGS İL BİRİNCİSİ

YGS İL BİRİNCİSİ "ÖMER BURAK TERZİ" OKULA İSİM OLDU

Tarih 14 Mayıs 2013, 14:36 Editör

Trabzon Merkez Toklu Mahallesi'nde yapılan 'Ömer Burak Terzi Özel Eğitim Anaokulu'nun Açılış Töreninde konuşan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık: "Her Şey Geleceğimizin Teminatı Olan Gençler İçin" dedi.

    

Trabzon Merkez Toklu Mahallesi’nde yapılan ‘Ömer Burak Terzi Özel Eğitim Anaokulu’nun Açılış Töreninde konuşan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık: “Her Şey Geleceğimizin Teminatı Olan Gençler İçin” dedi.

 

       

 

 

 

“ÖMER BURAK TERZİ ÖZEL EĞİTİM ANAOKULU” TÖRENLE AÇILDI

 

YGS’de il birincisi olan Ömer Burak Terzi’nin adının verildiği Özel Eğitim Anaokulu Vali Kızılcık tarafından törenle hizmete açıldı.

      

 

 

Eğitimi teşvik etmek amacıyla yaptırılan okulun Toklu Mahallesi’ndeki açılış törenine Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Garnizon Komutan Vekili Albay Turgay Aras, Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, okula ismi verilen Üniversite öğrencisi Ömer Burak Terzi, ailesi ve çok sayıda davetli katıldı.

        

 

 

Açılış töreninde konuşan Vali Kızılcık, Türkiye’nin özellikle son 10 yılda her alanda uluslar arası düzeyde adından söz ettiren, örnek uygulamalarıyla dikkat çeken bir ülke haline geldiğini belirterek:

 

“Devletimiz toplumun tüm kesimlerinin istifade etmesi için hizmetlerin birinci sınıf olarak sunulması yönünde büyük adımlar atmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha bilimsel veriler doğrultusunda ilk yaşlardan itibaren çok iyi yetişebilmeleri için devletimiz bütçesinin en büyük kısmını eğitime ayırmaktadır. Bunun faydalarını çok kısa sürede hissetmeye başladık.

 

Avrupa’da ve dünyada genç nüfusunun fazlalığı ile dikkati çeken ülkemiz, eğitilmiş genç nüfusuyla bilgiyi üreten ve onu kullanan bir toplum haline gelmektedir. Bugün açılışını yaptığımız ve ülkemizde ilk olan özel eğitim anaokulumuzda 32 ve 66 ay yaş grubu arasında bulunan ve daha fazla ihtimamı gerektiren yavrularımızın eğitimini gerçekleştirerek onları geleceğe hazırlamayı hedeflemekteyiz. Onlara sevgiyle yaklaşıldığında hiçbir eksikliklerinin olmadığını göreceğiz.

 

Böylelikle biz de sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmiş olacağız” dedi.

      

 

 

Anaokulu binasının tamamen Trabzonlu hayırseverlerin bağışları ile oluşturulduğunu belirten Vali Kızılcık:

 

“Eğitimi özendirmek ve Trabzon’umuzu 81 il arasında en başarılı iller arasına sokmak için bu projeyi uygulamaya koyarak bu okulu yaptık. Bu proje kapsamında daha önce yine ‘Kaan Dinler’ ismiyle başka bir okulumuzu açmıştık.

 

Devletimizin bütçesinden bir şey çıkmadı. Tamamen hayırseverlerimizin katkıları ve belediyemizin destekleriyle oluşturuldu.

 

Her yıl üniversiteye giriş sınavlarında il birincisi olan çocuklarımızın isimlerini okullara vereceğiz. Böylece hem okul sayımızı, hem de eğitimde kaliteyi artırarak çocuklarımızın motive olmasını sağlayacağız.

 

Bu proje kapsamında yaptırılan okulumuza 2012 yılında il birincisi ve Türkiye’de 224’üsü olan Ömer Burak Terzi isimli öğrencimizin ismini verdik. Burada okuyan yavrularımızın devletine ve milletine faydalı bireyler olarak yetişmesini ümit ediyoruz. Bu okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

      

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un eğitimde hak ettiği seviyelere ulaşması adına tüm imkânların seferber edildiğini ifade ederek, başarısından ötürü okula adı verilen Ömer Burak Terzi’yi tebrik edip, onu yetiştiren ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti. Gümrükçüoğlu:

 

“Bu okulda öğrencilerimiz çok güzel bir şekilde yetişmenin imkânını bulacaklar. Bu okul, Trabzon birlikteliğinin güzel bir örneği oldu. Belediye olarak bu okula ne tür hizmet verilecekse her zaman hazırız. Engelli vatandaşlarımızın sokaklarda daha rahat yürüyebilmeleri yönünde hükümetimizin yazılı genelge haline getirdiği hususları uygulamaya gayret ediyoruz” dedi.

      

 

 

Ömer Burak Terzi Özel Eğitim Anaokulu’nun açılış töreninde özel eğitim alan öğrencilerin hazırladığı kolbastı ve halkoyunları gösterileri izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Eğitim kurumunun açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali Kızılcık, Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ve tüm katılımcılar Anaokulunu gezerek öğrencilere hediye dağıttı. Vali Kızılcık, programın ardından horon oynayan öğrencilere eşlik etti.

      

 

 

Öğrenci olarak adının bir okula verilmesi konusunda çok duygulandığını belirten Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Ömer Burak Terzi ise:

 

“Onur verici bir durum. Sınava hazırlanırken il birincisi olacak öğrencinin bir okula isminin verileceğini duyunca şevkim daha da arttı.

 

Sonunda birinci olarak bunu başardım. Çok iyi bir uygulama. Bu tür uygulamalar öğrencinin başarısını olumlu yönde artırmaktadır. Sayın Valimize ve hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

        

Ömer Burak Terzi Özel Eğitim Anaokulu 3 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olup 100 öğrenci kapasiteye ve 5 dersliğe sahip.

 

VB-13.05.2013

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Gümrükçüoğlu: 'Trabzon'a 2. Devlet ve 2. Vakıf Üniversitesini Kazandıracağız'

Gümrükçüoğlu: 'Trabzon'a 2. Devlet ve 2. Vakıf Üniversitesini Kazandıracağız' Özel Vakıf Avrasya Üniversitesi 4. Kuruluş Yıl Dönümünü Törenlerle Kutluyor...

'TRABZON İNSANI HAYIR İŞLERİNİ SAHİPLENİYOR'

'TRABZON İNSANI HAYIR İŞLERİNİ SAHİPLENİYOR' Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Beraberindeki Erkânla Yomra Kaşüstü'nde İl Müftülüğü'nce Camilerden Toplan...
MUHAMMET YAVRUOĞLU KİMDİR?19 Nisan 2015

GALERİ

Kuruluş Tarihi: 9 Haziran 2010-Tüm Hakları Trabzon Haber Ajansı Yayıncılık ve İnternet Hizmetleri'ne Aittir. Kaynak Gösterilerek Haberler Yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi