TRABZON HABER AJANSI
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL YILDIZLI GÜVEN HASTANESİ'NDE ÜÇ BOYUTLU FİLM

ÖZEL YILDIZLI GÜVEN HASTANESİ'NDE ÜÇ BOYUTLU FİLM

Tarih 18 Ekim 2011, 11:09 Editör

Özel Yıldızlı Güven Hastanesi son teknolojinin tüm imkânlarını Trabzon'a getirdi. Tomografi cihazı Karadeniz Bölgesi’nde tek..

Özel Yıldızlı Güven Hastanesi son teknolojinin tüm imkânlarını Trabzon’a getirdi. Tomografi cihazı Karadeniz Bölgesi’nde tek..

 

Yaklaşık bir yıl önce hizmete başlayan Özel Yıldızlı Güven hastanesi çağın son teknolojisini Trabzon’a getiriyor. Hastanenin tüm cihazlarını son teknoloji cihazlarıyla donatan yönetim özellikle görüntüleme cihazlarında adeta yeni bir çığır açtı. Bölge insanında en çok görülen kalp hastalığı hususunda da son sistemi getiren Yıldızlı Güven Hastanesi insan kalbini üç bir taraftan üç boyutlu olarak çekebiliyor. 10 saniye içerisinde kalp anjiosunu yapabiliyor. Üstelik damara girmeden. Bu son sistem tomografi cihazı ise Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sadece Özel Yıldızlı Güven Hastanesi’nde bulunuyor.

Özel Yıldızlı Güven Hastanesi son derece yüksek donanıma sahip olan görüntüleme merkezinde özellikle; kardiyak çekim yapabilen 128 kesit Tomografi, 4 Boyutlu ultrasonografi, 1,5 Tesla gücünde MR, Dijital Röntgen sistemleri ile birlikte hem hastane içerisinde hem uzaktan erişimle hizmetin sunulduğu bir alt yapı oluşturdu.


RIS ve LIS sistemi ile tahliller ve filmlerle ilgili tüm sonuçları işlem ve kâğıt dolaşımı olmadan dijital ortamda sonuçlandırıyor. Zaman kaybını tamamen ortadan kaldıran Hastane İşletim Sistemine sahip olan Özel Yıldızlı Güven Hastanesi; dünyanın en ileri radyoloji merkezlerinde bulunan PACS iş istasyonu ile hastalarına ait başvuru, tanı, tedavi ve kontrol süreçlerinin uzun yıllar dijital arşiv bölümünde saklanmasını sağlıyor. Bu sayede hekimler yıllar sonra bile hastanın önceki görüntüleri ile yeni kaydedilen görüntüleri hiçbir deformasyon olmadan kaliteli bir şekilde inceleyebiliyor.

 

Filmsiz Hastane İle Tanışın

 

PACS / RIS Sistemleri;  Hastane içinde isleyen Görüntü Transfer Sistemleri de kullanılıyor.128 kesit Tomografi, 4 boyutlu USG 1,5 tesla gücünde MR, dijital röntgen sistemleri ile 10 saniyeden kısa bir sürede kalp anjiyosu yapılabiliyor.

 

Bilgisayarlı Tomografi- Anjio Çekimi

 

Türkiye’de her yıl 300 bine yakın kişi kalp damar hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor ve her üç kişiden biri kalp damar hastalıklarına yakalanma riski taşıyor. Kalp sürekli hareket halinde olan bir organ olduğundan gerek damarsal yapısını, gerekse de içyapısını görüntüleyebilmek için yüksek kesitli cihazlara ihtiyaç duyuluyor. Çünkü kalbin atımları arasında en kaliteli görüntü ancak bu cihazlarla elde edebilir.


Kalp damarlarını görüntülemede günümüzde en gelişmiş yöntem yüksek kesitli bilgisayarlı tomografi cihazları olduğu ifade edildi.

 

Özel Yıldızlı Güven Hastane Başhekimi Op. Dr. Yusuf Aşık, “Hastanemiz bu konuda sağlık sektörünün Türkiye’de lider konumdadır. 128 kesit tomografi cihazını ülkemize getiren ve hastalarımızın hizmetine sunan ilk hastane olmanın gururunu yaşıyor” dedi.

 

TAKA  GAZETESİ - 17 Ekim 2011

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

KHB Genel Sekreteri Kasapoğlu Veda Ediyor

KHB Genel Sekreteri Kasapoğlu Veda Ediyor Samsun'a Atanan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kasapoğlu Vali Öz'e Veda Ziyareti'nde Bulundu.

Ülkü Ocakları'ndan 'Uyuşturucuya Hayır' Paneli

Ülkü Ocakları'ndan 'Uyuşturucuya Hayır' Paneli Trabzon-Araklı Ülkü Ocağı sosyal sorumluluk bilinci ile "Uyuşan Değil, Düşünen Beyinler İçin Uyuşturucuya Hayır" a...
MUHAMMET YAVRUOĞLU (Özgeçmiş)19 Nisan 2015

GALERİ

Kuruluş Tarihi: 9 Haziran 2010-Tüm Hakları Trabzon Haber Ajansı Yayıncılık ve İnternet Hizmetleri'ne Aittir. Kaynak Gösterilerek Haberler Yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi