TRABZON HABER AJANSI
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

AKP'NİN '61 PROJE'LERİ NEREDE?

Ali AKAR

11 Aralık 2013, 10:33

Ali AKAR

 

Trabzon’da bütün AKP belediyeleri başarısızdır. Seçim zamanı bir çok peyzaj projeleri, parklar, bahçeler, raylı sistemler, teleferikler, yollar daha neler neler halka sunulur. Billboardları, gazeteleri, televizyonları işgal ederler. Bu projeler de birer hayal ürünü olarak hatıralarda kalırlar.

 

Trabzon Belediye Başkan adayı ve ekibi 61 PROJE sunmuş bu hayal ürünlerine kanıp oyunu AKP adayına verir ve de seçilir. Vatandaş projeleri bekler ne gezer. TOKİ ve hükümetin yani devletin yaptığı projeleri sahiplenir, kendini kurtarmış görünür.

 

Bu projelerden meydan parkını düzenlemeye kalkar, parkı mahveder ve de rant bahçesi haline getirir. Halka açık olan bu parkı dar gelirliye kapatır. Çay Ocaklarında 0.75 TL olan çay burda 1.50 TL olmuş. Burada halk oturabilir mi? Emekli mi? Otursun evinde. Köylü mü? Otursun köyünde. AKP anlayışı bu.

 

1994 yılında Demokrat misyonun Belediye Başkan adayıydım. Projelerim arasında Zağnos ve Tabakhane vadilerinin boşaltılması ve de yeşil alan haline getirilmesi ile Çömlekçi’nin limanla ilişkili ticaret merkezi projeleri benimdi. Bunları gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum.

 

O tarihte RP adayı seçilmişti.2 yıllık icraatını değerlendirmek maksadıyla beraber televizyonlara çıktık. Trabzon’la ilgili bir çok projem vardı. Her türlü yardıma hazırım. Yardımcı olayım. Mesleğim gereği Trabzon’a bir şeyler kazandıralım dedim. televizyonda söz vermesine rağmen ondan sonra Bu projelerle ilgili ne aradı ne de sordu. Kendi bildiğini okudu. O sıralar İstanbul’a su satmakla meşguldü. İstanbul sanki Arap çöllerinde idi.

 

Bu anlayış 5 yıldır Trabzon’da iktidarda. Kendi bildiklerini okuyarak Trabzon’u yerinde saydırmışlardır.

 

Köyü olmayan iller Büyükşehir değil, Bütünşehir’dir. Bu anlayış yeni mahalle olan köylerin dertlerini ve de çözüm yollarını bilemezler. Onları da anlayamazlar.

 

TOKİ denen devletin kurumunu Trabzon’a soktular, bir çok insanı mağdur ettiler. Benim projemde bu insanları mağdur etmeden Konutuna konut vererek takasla çözeceğimi söylediğimde bir çok aday o zaman bana bu projelere Ne Çiller’in bütçesi ne de Ali Akar’ın ömrü yeter demişlerdi. Allah’a şükrediyorum. O projeleri gördüm. Bütçelerde yetiyordur.

 

Trabzon halkına sesleniyorum. Yaptım oldu anlayışından Trabzon’u kurtaralım. Önümüzde mahalli idareler seçimi var. Size gelecekler. İktidarda olan partiye oy verin ki hizmet alalım diyecekler. Sakın ola inanmayın. Türkiye nüfusunun %85’ i Bütünşehir oldu. Hangisine yardım edecekler. Başarı başkanın kendisindedir. Trabzon Belediyesi ve de bir çok kaza AKP’nin Belediye Başkanları değil mi? Nasıl AKP iktidarı başarısız ise Belediye Başkanları da başarısızdır.

 

Trabzon daha güzel hizmetlere layıktır. Halkın katılımıyla gerçekçi bir Belediye anlayışı demokrat misyondadır. Öyle olmasa DP’li Belediye Başkanlarını transfer ederler mi?

 

Demokrasi sadece sandık değildir. Sandığa giden yol demokratik mi, temsilde adalet var mı ona bakılmalı.

 

 

           ALİ AKAR

Demokrat Parti İl Başkanı

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MUHAMMET YAVRUOĞLU (Özgeçmiş)19 Nisan 2015

GALERİ

Kuruluş Tarihi: 9 Haziran 2010-Tüm Hakları Trabzon Haber Ajansı Yayıncılık ve İnternet Hizmetleri'ne Aittir. Kaynak Gösterilerek Haberler Yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi