Maratonda dereceye girenlere ödülleri verildi

tha – Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü münasebetiyle, “Eren İçin Koşuyoruz” sloganıyla bu yıl 38’incisi düzenlenen Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu, 23’üncüsü düzenlenen Halk Koşusu ve 3’üncüsü gerçekleştirilen 10 km Koşusunda dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, sporun önemine dikkat çekti. Geleneksel olarak gerçekleştirilen maraton ve halk koşusuna her senekinden çok daha fazla katılım yaşandığını ifade eden Gümrükçüoğlu, “PKK’lı hainler tarafından 15 yaşında şehid edilen Eren Bülbül’ümüzün anısına, Eren’imizle birlikte şahadete ulaşan Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’imizin anısına, tüm şehitlerimizin anısına düzenlendiğimiz bu organizasyona yurt içi ve yurt dışından, şehrimizden katılım gösteren tüm sporcu ve sporseverlerimize özel olarak teşekkür ediyorum. Trabzon birlik ve beraberliğin, barış ve kardeşliğin şehridir. Trabzon, insan sevgisi ve medeniyetin şehridir. Bugün şehrimizde icra edilen bu büyük spor organizasyonu bunu tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir” diye konuştu.

Başkan Gümrükçüoğlu; Yarı Maraton, 10 km Koşusu ve Halk Koşusunda dereceye girenlere ödüllerinin verildiği törende, organizasyonun ülke genelinde duyurulması için hazırlanan tanıtım filmlerinde gönüllü olarak rol alan ve etkinliğe katılım sağlayan Hüseyin Avni Danyal, Olcay Çakır, Yusuf Güney ve Oya Çebi’ye plaket takdim ederek Trabzon’a adına teşekkür etti.

Yarı Maraton, 10 km Koşusu ve Halk Koşusu sonuçlandı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü münasebetiyle bu yıl 38.’si düzenlenen Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu, 23.’sü düzenlenen Halk Koşusu ve 3.’sü gerçekleştirilen 10 km Koşusunda dereceye girenler belli oldu. “Eren İçin Koşuyoruz” sloganıyla gerçekleştirilen Yarı Maraton, 10 km Koşusu ve Halk Koşusunda dereceler şu şekilde oluştu:

38’İNCİ TRABZON ULUSLARARASI YARI MARATONU (ERKEKLER)

38’İNCİ TRABZON ULUSLARARASI YARI MARATONU (BAYANLAR)

3’ÜNCÜ 10 KM KOŞUSU (ERKEKLER)

3’ÜNCÜ 10 KM KOŞUSU (BAYANLAR)

23’ÜNCÜ HALK KOŞUSU (ERKEKLER)

23’ÜNCÜ HALK KOŞUSU (BAYANLAR)