Şengül Yavuz, Gönül Elçileri Projesi Kapsamında Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezini Ziyaret Etti

tha – Trabzon Valisi Yücel YAVUZ’un eşi Şengül Yavuz, Gönül Elçileri Projesi Kapsamında Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezini Ziyaret Etti
Şengül Yavuz hanımefendi “Toplumun Kalkınmasında Gönül Elçileri” Projesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezini ziyaret etti.

Merkezdeki engellilerin kullandıkları alanlarda incelemelerde bulunan Şengül Yavuz il müdürü Kadir Er’den merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Rehabilitasyon merkezlerinin vatandaşları rehabilite ederek yaşamalarını kolaylaştıracak tüm etkinliklerin yapıldığını belirten Yavuz,” Devletimizin en önemli fonksiyonu engellisinden, yaşlısından, gencinden, çocuğuna kadar her kesimi sosyal devlet anlayışı ile devlet şemsiyesi altında yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Bizlerin amacı ve gayesi de buradaki engelli vatandaşlarımızın, sorunlarını ve mutluluğunu paylaşmaktır.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının en önemli hizmetlerinden birisinin de rehabilitasyon merkezleri olduğuna değinen Şengül Yavuz,” Bizlerde güzel hizmetlerin ve projelerin yapıldığı bu tarz rehabilitasyon merkezlerini daha iyi hale getirmek için daha çok çalışıp projeler üretmeliyiz” dedi.