Özel Çocuklara En Özel Eğitim

tha – Trabzon Valisi  Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz himayelerinde 2016 yılında hayata geçirilen “ Sevgi Damlalarından, Sevgi Yağmurlarına  Projesi” kapsamında sportif faaliyetlere erişmekte güçlük çeken özel gereksinime sahip çocuklarımız için başlatılan dersler neticesinde, Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuz’unda yüzme eğitimi alan çocuklarımızı ziyaret etti.

2016 yılında Şengül Yavuz koordinasyonunda Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın ortaklığında başlatılan proje iki senelik bir zaman dilimi çerçevesinde hız kesmeden devam ediyor.

Sportif faaliyetlere erişmekte güçlük çeken özel gereksinime sahip çocukların judo, voleybol ve yüzme branşlarıyla buluşturulması hedeflenen projede bedensel gelişimlerinin yanı sıra psikolojik-sosyal gelişimlerine de katkı sağlanacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ortahisar ilçesinde bulunan 10 okulda özel eğitim sınıflarında okuyan hafi ve orta düzeyde engele sahip 83 çocuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün tesislerinden yararlanarak judo, voleybol ve yüzme branşlarında eğitim almaktadırlar.