Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Başkan Ergan’dan Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinin 97’inci yıldönümü mesajı

Başkan Ergan’dan Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinin 97’inci yıldönümü mesajı
Reklam

tha – Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinin 97’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Eyyüp Ergan mesajında kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlandırılıp Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmasının ardından Atatürk’ün sonrasında yaptığı yurt gezilerindeki en önemli duraklarından birinin Trabzon olduğunu bildirdi.

Ergan, 15 Eylül 1924’de Trabzon’a ilk kez gelen Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzonlular tarafından büyük coşku ve sevgiyle karşılandığına dikkat çekti.

Eyyüp Ergan, Atatürk’ün o gün Trabzon halkına hitaben yaptığı konuşmada  “Beş sene evvel ilk defa Samsun’a ayak bastığım zaman bana kuvvet-i kalp veren vatandaşlarımın ilk safında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım. Sakarya melhame-i kübrasına üçüncü fırka ile yetişen Trabzon evlatlarının meydan-ı muharebede gösterdikleri fedakarlıkların kıymetli hatırası daima dimağımda menkuş kalacaktır” sözlerini de hatırlatarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranları minnet ve şükranla yad ettiklerini ifade etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ