Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Böcekler Fındığa, İktidar Fındık Üreticilerine Dadandı

tha – “Böcekler Fındığa, İktidar Fındık Üreticilerine Dadandı!”

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Meclis’te gerçekleştirdiği konuşmada, fındık üreticilerinin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, fındık destek ödemelerinin neden hala yapılmadığını sordu.

Suiçmez, 8 yıldır artmayarak her yıl Nisan ayında dönüm başına 170 TL olarak ödenen fındık destek ödemelerinin, Mayıs ayı gelmesine rağmen neden ödenmediğini sorarak, fındık üreticilerinin mağdur edildiğini ifade etti.

“İSTİLACI BÖCEĞE KARŞI ETKİN BİR ÖNLEM ALINMAMAKTADIR.”

Son yıllarda, özellikle Karadeniz bölgesinde yoğun bir şekilde görülen ve Fındık üretimine tehdit oluşturan Kahverengi Kokarca böceğine değinen Suiçmez; “Bir kaç yıldır fındık bahçelerine dadanan Kahverengi Kokarca, fındığın kökünü kurutmaktadır. Bu istilacı böcek fındık üretiminde bu yıl 150 bin ton kayba neden olacak kadar ciddi bir tehdittir. İktidar bu tehdit karşısında neden daha etkin önlemler almamaktadır.“ ifadelerini kullandı.

Suiçmez, iktidarın bu tehdit karşısında neden daha etkin önlemler almadığını sorgulayarak, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bir an önce önlem alması için gerekli çalışmaları yapmaya davet etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ