Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Büyükşehir’den ‘Girişimci Kadın Konferansı’

tha – Trabzon’da yaşayan ev hanımlarına yönelik “Girişimci Kadın Konferansı” düzenlendi. İletişim Uzmanı Sema Polat moderatörlüğünde gerçekleştirilen konferansta, girişimci iş kadını Elif Adem, kendi başarı hikayesini anlatarak ev hanımlarına örnek oldu.

Reklam

tha – Trabzon’da yaşayan ev hanımlarına yönelik “Girişimci Kadın Konferansı” düzenlendi. İletişim Uzmanı Sema Polat moderatörlüğünde gerçekleştirilen konferansta, girişimci iş kadını Elif Adem, kendi başarı hikayesini anlatarak ev hanımlarına örnek oldu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı el sanatları kurslarında eğitim gören kursiyerler ile ev hanımlarına yönelik Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapılan konferansta konuşan Adem, kadınların içindeki girişimci ruhunu ortaya çıkarmak ve onları hayallerine ulaştırmak için ülke genelinde konferanslar düzenlediğini ifade ederek, sıfırdan zirveye çıkışının hikayesini anlattı.

28 ülkeden 200 bin iş ortağı olan uluslararası bir firmanın Türkiye’deki üst düzey yöneticiliğini yapan Elif Adem, internet üzerinden çocuğunun tulumlarını ikinci el olarak satan ev hanımlığından dünya devi şirkette üst düzey yöneticiliğine uzanan hikayesi üzerinden kadınlara girişimcilik ruhunun nasıl ortaya çıkacağını anlattı. Adem, “Pes etmeyin. Şans diye bir şey yok. İnanır ve çaba gösterirseniz amacınıza ulaşırsınız” dedi.

Salonu dolduran kadınların karşısına pembe boks eldiveniyle çıkan Adem, “Girişimcilik aslında bir hayat tarzıdır. Benim girişimciliğim yokluktan başladı. İşin sırrı yürümekten vazgeçmemekte. Siz bu olumsuz düşüncelere karşı ne kadar başarılı olursanız çevrenizde ‘yapamaz’ diyenler size saygı duymaya başlıyor. Diyeceksiniz ki siz çok sosyalsiniz. Ben topluluk önünde konuşmaktan korkan içine kapanık utangaç bir insandım. ‘Ya pes etmem lazım ya da buradayım’ demem lazımdı. Ben devam etmeyi tercih ettim. Pes etmeyin. Şans diye bir şey yok inanır ve çaba gösterirseniz amacınıza ulaşırsınız.” ifadelerini kullandı.

“Kariyerime çocuğumun tulumlarını internetten satarak başladım”

Adem, “Tekstil ticaretiyle uğraşan babam iflas etmişti. Ailemin ekonomik durumu kötü olduğu için hem okuyup hem çalışmak zorunda kaldım. O dönemler çok fakirlik yaşadık isteyip de alamadığım çok şeyler oldu. Evlendim oğlum olduktan bir süre sonra iş aramaya başladım. Girişimcilikle ilgili bir şeyler yapmak istiyordum ama param yoktu. Evi temizlerken çocuğuma gelen hediyeleri fark ettim. Bunları değerlendirdim. Oğluma gelen eşyaları ikinci el olarak internetten sattım. Girişimcilik kariyerime çocuğumun zıbınlarını internetten satmakla başladım. İkinci el tulum satarak başladığım macera farklı bir noktaya geldi. Network işine uzak bakıyordum ama artık o alanda çalışmaya başladım. Uluslararası şirketlerle görüşmelerim başladı. Şu anda 28 ülkede bulunan 32 yıllık bir firmanın Türkiye’deki en üst düzeydeki yöneticisiyim. Anlatırken film gibi geliyor ama bunları yaşarken olumsuz eleştiriler negatif yorumlar çok geldi. İyi ki olumsuz düşünceleri dinlememişim diyorum ”ifadelerini kullandı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin kadın girişimciliği anlamında çok güzel çalışmaları olduğunu gözlemlediğini kaydeden Adem, son yıllarda belediyelerin bu anlamdaki çalışmalarından mutluluk duyduğunu söyledi.

Konferansın sonunda katılımcıların sorularını cevaplayan Adem, konferansın düzenlenmesindeki katkılarından türü Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ