Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Çocuk Ve Gençlerin Kişisel Ve Sosyal Gelişimlerini Sağlanması İçin Geliştirilen Projelere Daha Çok Önem Vermeliyiz

Reklam

Trabzon Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Polis Amcamla Geleceğe Umutla’ projesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı paydaşlığında yürütülmektedir.

Proje kapsamında Cumhuriyetimizin 91.kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde uygulamanın yapıldığı okullarımızdan 500 öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı uçurtma şenliği düzenlendi. Akçaabat Akçatepe mevkiinde gerçekleştirilen şenliğe Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Cumhuriyet Başsavcısı Hayreddin Akçıl, İl Jandarma Komutanı Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Akçaabat kaymakam vekili, Akçaabat belediye başkan vekili ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Etkinliğe katılan öğrencilerle sohbet eden Vali Öz yaptığı değerlendirmede çocuk ve gençlerin kişisel gelişimlerinin sağlanmasının önemine vurgu yaparak, “Bu proje ile geleceğimiz olan çocuk ve gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca bu proje ile kente göçle gelmiş, uyum sağlayamamış veya diğer dezavantajlı toplum kesimlerinin şehir yaşamına dahil edilmesi, güvenli yaşama dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksunluklarının azaltılmasını amaçlıyoruz. Bunun yanında güvenli gelecek için çocuk ve gençlerin sosyal koruma ve destek programı kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarla bu kategorideki gençler ve çocukların suçtan ve suçluluktan korunmaları ve şehir yaşamına uyum sağlamalarını, devlete olan aidiyet duygularının güçlendirilmesini amaçlıyoruz” diye konuştu.

Vali Öz, heyettekilerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi, daha sonra bir grup ilkokul öğrencisi Vali Öz’e 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şarkısını söyledi. Şenlik alanında yardım yapılan öğrencilerle Trabzon Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli polisler çeşitli oyunlar oynadı. Oyundan sonra çocuklara yemek ikram edilip, şeker ve çeşitli türlerde uçurtma dağıtıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ