Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Dünya Bisiklet Günü’nü Pedal Çevirerek Kutladılar

Dünya Bisiklet Günü’nü Pedal Çevirerek Kutladılar
Reklam

tha – Türkiye Çevre Haftası ve 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü kapsamında Trabzon’da bisiklet turu düzenlendi. Etkinliğe katılan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, belirlenen 3 kilometrelik güzergâhta pedal çevirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü çerçevesinde 3 kilometrelik bisiklet turu düzenlendi. Küresel iklim değişikliğinin hayatın her alandaki etkilerini en aza indirmek, Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı ile Paris İklim Anlaşması çerçevesinde “karbon nötr” hedefine yönelik bisikletin günlük hayatta kullanımını yaygınlaştırmak ve çevre dostu ulaşım alanında bilinç oluşturmak amacıyla Ayasofya sahilinde gerçekleştirilen etkinlik, büyük ilgi gördü.

ÇEVRE BİLİNCİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun da pedal çevirdiği etkinliğe, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Uğur Korkmaz, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Songül Bayrak ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Metin Şahin ve çok sayıda öğrenci katıldı. Başkan Zorluoğlu etkinlik öncesi yaptığı açıklamada, “Dünya Çevre Günü’nü bu yıl ilk kez 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası adı altında çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Etkinliklerimizle çevre bilincini artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ