Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Farklılık Oluşturan Hastane

Farklılık Oluşturan Hastane
Reklam

tha – Çevre ilçe ve köylerle birlikte yaklaşık 150.000 nüfusa hitap eden Trabzon/Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinde, tadilatı bir süredir devam eden acil servis ve yoğun bakım üniteleri 17 eylül itibarıyla tekrar tam kapasiteyle hizmet vermeye başlamıştır.

Hastanede, yoğun hasta sirkulasyonuna sahip olan bu bölümlerinde, zemindeki aşınmaların tamiratı daha öncesinde planlanmıştı, ancak araya giren Covid Pandemisi nedeniyle ilin covid hasta yükünün bir bölümünü hastane üstlenmek durumunda kalmıştır. Bahar sonuyla tüm dünyada olduğu gibi Trabzon da bu yükün azalmasını takiben yapılan ihale ile tamirat-tadilat inşaatı başlatılmıştır.

Yoğun bakım ünitelerinden ikisi kapatılarak tek yoğun bakımla hizmete devam edilmiş; acil servis ise geçici olarak hastanenin başka bir bölümüne taşınmış ve İl Sağlık Müdürlüğünden temin edilen UMKE çadırları vasıtasıyla da acil servis hizmetinde kesintinin olmaması temin edilmiştir.

Bakanlık ve İl Sağlık Müdürlüğü destekleriyle mevcut alanlarda tadilat ve bir kısım değişiklikler yapılarak halka hizmette verimlilik ve ulaşılabilirlik sağlanmıştır.

Bölgede farkındalık oluşturan hastaneye çevre illerden de ilgi fazla.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ