Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Halkımızın İradesinin Sağlıklı Bir Şekilde Sandığa Yansıması İçin Gerekli Olan Tedbirleri Alacağız

Halkımızın İradesinin Sağlıklı Bir Şekilde

Reklam

Halkımızın İradesinin Sağlıklı Bir Şekilde

Sandığa Yansıması İçin Gerekli Olan Tedbirleri Alacağız

10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşmesine yönelik olarak alınacak olan tedbirlerin görüşüldüğü toplantı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Vali yardımcıları, Kaymakamlar, İl jandarma komutanı ve İl Emniyet Müdürü katıldı.

Vali Öz toplantı öncesi yaptığı açıklamada , “10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili seçim takvimi başladı ve devam etmektedir. Biryandan seçmen listelerinin askı ve kesinleşme süresi, diğer yandan propaganda çalışmaları ile ilgili süreç devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu, İl ve ilçe seçim kurullarının görevi, seçimlerin genel düzenini sağlamaktır. Ancak seçimin huzur ve güven içerisinde yürütülmesi için mülki makamlara ve güvenlik birimlerimize düşen birtakım görevler bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi, seçim günü ve seçim sonrası halkımızın iradesini sağlıklı bir şekilde sandığa yansıması için gerekli olan tedbirleri alacağız.  Başbakanlık, genelgesi çerçevesinde seçim kurumlarımızın ihtiyaçlarını karşılayıp, Yüksek Seçim Kurulu ve bakanlık genelgeleri doğrultusunda huzurlu ve güzel bir seçim döneminin geçirilmesi için gayret göstereceğiz” dedi.

Vali Öz, ayrıca yapılacak olan bu seçimlerin yanı sıra yoğun bir kamu hizmet yatırımlarının yürütüleceği güzel bir yaz dönemi geçirilmesi temennisinde bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ