Reklam
Trabzon Haber Ajansı

KKTC ile başlayan uçak seferlerinin ilişkileri canlandıracağına eminiz

tha – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Trabzon Konsolosu Erek Çağatay, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret etti.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, meclis başkanlık divanı ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Erek Çağatay, KKTC ile Trabzon arasında haftada iki gün olarak başlayan direkt uçak seferlerinin ilişkileri canlandırmasını umduklarını ifade ederek, “Mart ayına kadar bu şekilde sürecek seferler talep olması halinde artırılacak” diye konuştu.

“DİREKT UÇUŞ TALEBİMİZİN GERÇEKLEŞMESİ SEVİNDİRİCİ”

TTSO Başkanı Erkut Çelebi de, KKTC ile Trabzon arasında eskiden beri sıcak ilişkiler olduğunu ifade ederek, “Uzun süredir direkt uçuşların yeniden başlaması için Trabzon iş dünyası olarak talebimiz vardı. Bunun gerçekleşmesi sevindirici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Direkt uçuşun turizmin yanı sıra ticareti de artıracağına eminim. KKTC gibi alternatif enerji imkânları yüksek olan bir ülkede yatırım fırsatları var. Bunları işadamlarımızın göz önünde bulunduracağına inanıyorum” dedi. Çelebi, ziyareti nedeniyle Konsolos Çağatay’a teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ