Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden, KTÜ ye Ziyaret

tha – Letonya’nın Daugavpils Üniversitesi Proje Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Hanifi ATLI, KTÜ ni ziyaret etti.

Ziyarette; kültürel iş birliğinin tesis edilmesi, Erasmus Öğrenci Değişim Programı ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) konusunda ön görüşme gerçekleştirildi.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen görüşmeye; Rektör Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Daugavpils Üniversitesi Proje Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Hanifi ATLI, Trabzon İl Millî Eğitim Müdürlüğü Proje Uzmanı Süleyman ATASOY ile Üniversite Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Volkan YILDIRIM iştirak etti.

Karşılıklı iş birliği imkânlarının değerlendirildiği görüşmede “Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programı” çerçevesinde yürütülecek muhtemel projeler için proje ortaklıklarının kurulması, Türki Cumhuriyetler ile karşılıklı iş birliklerinin tesis edilmesi, akademik ve kültürel iş birliği usul ve esasları, öğrenci ve araştırmacı değişimi hususunda görüş alışverişinde bulunuldu. İyi dilek ve temennilerin dile getirildiği ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ