Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi eğitimlerine devam ediyor

tha – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. İç Denetçi Nurettin Merdan’ın sunumuyla düzenlenen “Etik Değerler” konulu seminerde etik davranış ilkeleri ele alındı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi personellerine yönelik 2024 Yılı Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında, İç Denetçi Nurettin Merdan’ın sunumuyla “Etik Değerler” konulu seminer düzenlendi. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitimde Nurettin Merdan, etik nedir, hayat ve etik, iyi-kötü, iyilik ve kötülük, güven duygusu, etiği anlamak, ikilimler, etik davranış ilkelerine uyulması, iş dünyasında etik uygulamalar, etik değerlere aykırı davranışların bedeli, kamu yönetiminde etik yapılanma ve sebepleri, etik yönetim ve emanet kavramı, etik dışı davranışların nedenleri, kamu yönetiminde etik dışı davranışlar, yozlaşma ve sonuçları ile beklentiler konularından bahsetti. Kamu yönetiminde etik neden önemlidir? sorusuna ise Merdan, “Çünkü kamu hizmeti emanettir” ifadesini kullandı.

BEDEN DİLİNİN ÖNEMİ

İç Denetçi Nurettin Merdan, etik davranış ilkeleri, etik yönetim ve etik mevzuatı gibi konuları detaylı bir şekilde ele alırken, vatandaşa hizmetkâr olmanın önemi, halka hizmet bilinciyle hareket etme ve hizmet standardına uyma gibi temel prensipleri vurguladı. Ayrıca, misyona bağlılık, nezaket ve saygı gibi etik değerlerin yanı sıra etkili iletişimdeki faktörler ve beden dilinin önemini açıkladı. Merdan, dürüstlük, tarafsızlık, saygınlık ve güven gibi kavramların önemi üzerinde durarak, çıkar çatışmalarından kaçınılması ve kamu kaynaklarının etkin kullanımı gibi konulara değindi. Son olarak, sosyal medya etik ilkelerinin detaylı bir şekilde ele alındığını belirten Merdan, “İşimizi iyi yapmak, kazancımızın karşılığı değil, karakterimizin yansımasıdır. Ortada bir sorun olduğunu hissettiğin zaman, “Yüreğinin” içine bak. Rahat hissediyorsan doğru yoldasın” diyerek programı soru-cevap şeklinde tamamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ