Ulusal İç Mimari Tasarım Sempozyumu 6 Aralık’ta başlayacak

tha – Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü tarafından “Tasarıma Dair Güncel Söylemler” teması ile düzenlenen 2. Ulusal İç Mimari Tasarım Sempozyumu’nun 6 – 7 Aralık tarihlerinde düzenleneceği belirtildi.

KTÜ İç Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erkan Aydıntan, İç Mimarlar Odası Trabzon Şube Başkanı Muhittin İnce, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Doç. Dr. Erkan Aydıntan, küresel koşulların birçok alanda olduğu gibi tasarım düşüncesinde ve yapı inşasının şekillenmesinde etkili olduğunu belirterek, “Yenidünya anlayışı ile ortaya koyulan küresel gelişmelere kayıtsız kalmak olası değildir. Bu gelişmelere bağlı olarak 2. Ulusal İç Mimari Tasarım Sempozyumunda Tasarıma Dair Güncel Söylemler teması üzerinden birçok farklı bakış açısı ele alınacaktır” dedi.

Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, tasarımın katma değeri yüksek ürünler yaratılmasında önemli bir rolü olduğunu belirterek, sempozyumun verimli geçmesi dileklerini iletti.