Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Fıstık-Fındık işbirliği

Fıstık-Fındık işbirliği
Reklam

tha – Fıstık-Fındık işbirliği

Gaziantep ve Trabzon Ticaret Borsaları arasında başta fındık ve fıstık ürünleri olmak üzere çeşitli alanlarda işbirliği yapmak için ‘Kardeş Borsa Protokolü’ imzalandı.

Borsamız Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri Gaziantep Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek imza törenine katıldılar. G.Antep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı,  Meclis Başkanımız Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan tarafından imzalanan protokolle tarım, ticaret ve borsacılık alanlarında müşterek projeler gerçekleştirilecek.

İmza töreninde konuşan G.Antep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Tiryakioğlu iki ilin tarihten gelen ticari merkez olma özelliği bulunduğuna dikkat çekerek, son yıllarda fındık üretim ve ticaretinde meydana gelen artışı Türkiye’nin en önemli tarımsal ihraç ürünü olan fındığı örnek alarak sürdürülebilir hale getirmeye çalışacaklarını söyledi.

Meclis Başkanımız Arslantürk ise, Antep fıstığının üretiminin çok hızlı arttığını ancak, piyasa şartlarında fiyatında bir istikrarı henüz oluşmadığına dikkat çekerek, gerekli sürdürülebilir tedbirlerin alınması halinde halen 10 ilde yetiştirilen fıstığın gelecekte fındık gibi ihracatta da önemli yer alabileceğine vurgu yaptı.

Sebahattin Arslantürk ve Eyyüp Ergan daha sonra Gaziantep Sanayi Odası’nı da (GSO) ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüş  alışverişinde bulundu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ