Reklam
Trabzon Haber Ajansı

Kanuni Yönetimi Av. Ahmet Metin Genç’i ziyaret etti.

tha – Kanuni Yönetimi Av. Ahmet Metin Genç’i ziyaret etti.

Muhteşem kanuni Sultan Süleyman Vakfı yönetimi, Trabzon Büyükşehir Belediye  Başkanı Av Ahmet Metin Genç’i ziyaret etti.

Vakıf yönetim kurulu Başkanı Prof Dr Adnan Baki,Vakıf onursal Başkanı Prof Dr Ali Baki, Muhasip  Dr Aydın Kılıçaslan, Başkan Yardımcısı Prof Dr Hasan Karal,  yönetim kurulu muhasip Haydar Revi, yönetim kurulu üyesi ,Prof Dr Ali Rıza Akdeniz, İsmail Kansız,Bülent Deveci,Genel Sekreter Canan Kalaycı ile birlikte , Belediye Başkanına yapılan ziyaret olumlu geçti.

Türkiye’nin çok önemli vakıfları arasında ilk sırayı alan, Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman vakfı, çok önemli olan uluslararası sempozyum yaparak yirmi altı profesyonel düzeyinde akademisyeni  bir hafta süreyle Trabzon’da ağırladı.

Ortahisar semtindeki vakıf hizmet binası için gereken ne varsa yapacağını söyleyen Ahmet Metin Genç, bu yönüyle ecdadımıza daha’da sahip çıkma azîm ve kararındayız dedi.

Vakıf başkanı Prof Dr Adnan Baki, beş yüze yakın saygın üyesi bulunan vakfın daha da yukarılarda takdim edilmesi için, kitap ve tanıtımlara önem vereceklerini ifâde etti.

Trabzon, Ortahisar mahallesinde doğan, onaltı yaşına kadar aynı mahallede büyüyen Kanuni Sultan Süleyman, kanunnameleri ve şairliği, (muhibbi) ünvanıyla ün yapmıştır.

Tahta en uzun süre, kırkaltı yıl kalan Kanuni Sultan Süleyman, muhteşem unvanıyla da anılmaktadır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ